GNC WEB TASARIM HİZMETLERİMİZ
GOOGLE ADWORDS

Google Adwords nedir?

Metin bazlı bir reklam modelidir. Reklam denildiği zaman görsel veya resim olarak adlandırılan reklam modelleri Google Adwords reklam modeline dahil edilemez. Reklam konusu ve ulaşmak istediği kelime düşünülerek, sunulacak reklam belirli kısıtlamar ile 4 bölümden oluşmaktadır.

I ) En önemli bölümü reklamın ilgi çekecek bir başlığa sahip olmasıdır. Kesinlikle uzman tarafından oluşturulmasında büyük fayda vardır. Bunu aşağıda detaylıca anlatacağımız kalite puanı kriterlerinde ne kadar önemli olduğunu belirteceğiz.

II ) Daha sonra açıklama bölümü gelecektir. ( I ) bölümün önemi kadar önemli bir bölümdür. Yine profesyonel bri uzman tarafından oluşturulması gerekmektedir. İlk olarak diğer reklam verenlerden fark yaratılması noktasında önemlidir. Daha kalite puanının belirlenmesinde önemli bir rol alır.

III ) Açıklama satırının ikinci bölümü. II bölümde belirttiğimiz kriterlerin tamamı bu bölüm içinde gererlidir.

IV ) Son bölüm ise alan adı bölümüdür. Burada reklam veririken daha önce yapılması gereken bir alt yapı özelliği bulunmalıdır. Örnek olarak açıklamak gerekirse www.gncwebtasarim.com/webtasarim URL sinde olduğu gibi ''web tasarımı'' kelimesi için verilecek reklamın URL si belirtilen URL gibi olmalıdır. Veya sup domain şeklinde olmasıda aynı sonuca ulaştırılır. webtasarim.gncwebtasarim.com URL sinde olduğu gibi bir URL ye sahipseniz

( IV ) bölümü çözümlemiş olursunuz.

Google Adwords nasıl çalışır?

- Ülke ve Şehir seçimi ; öncelikle hangi ülkelerde veya şehirlerde firmanızı tanıtmak istediğinize karar vermemiz gerekmektedir bu kararı verirken de sadece hizmet verebileceğiniz ülkeleri veya şehirleri belirlemeniz gerekmektedir. Ülke seçimi veya şehir seçiminde herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

- Anahtar Kelime Seçimi ; hangi ürünlerlerinizin ön planda olmasını istiyor iseniz veya hangi ürünlerinize ağırlık vermek istiyor iseniz bu ürün adlarını belirlemeniz gerekmektedir. İstediğiniz kadar ürün adınız için reklam verebilirsiniz herhangi bir sayı ile sınırlı değildir.

- Reklam Saat Seçimi ; Eğer reklamlarınız sadece Türkiye de gösteriliyor ise çalışma saatlerinize uyumlu olarak reklamlarınızın ayarlanması gerekmektedir , bu sayede mesai saatleri içerisinde potansiyel müşteriler size her ana ulaşabilecektir. Eğer rekamlarınız yurt dışında gösteriliyor ise ya o ülkenin saat dilimine göre veya reklamlarınızı 24 saat olarak ayarlamanız gerekmektedir.

- Ücret Politikası ; Reklamlarınızın bütçelendirilmesi ile ilgili bir çok kriter bulunmaktadır bu kriterleri aşağıda beraber inceleyeceğiz.

İlk kriterimiz anahtar kelimemizin google arama sonuçlarına göre değeridir. Google Adwords sisteminde her bir anahtar kelimenin bir değeri vardır , bu değeri aslında arka planda biz kullanıcılar belirliyor olsakda görünüşte google adwords sistemi belirliyor gibi gözükür. Sizin anahtar kelimeniz tekstil olsun bu kelimeyi google yazdığınız zaman karşınıza iki tür sonuş çıkar biri google normal arama sonucudur diğeride reklamlar sonucudur. Eğer seçtiğiniz kelime özellikle sektör bazlı kelime ise bunun tıklama başı maliyeti daha yüksek olacaktır bu maliyeti azaltmak içinde '' tekstil ' ' kelimesi yerine bu sektörde tam olarak ne iş yapıyor iseniz o kelimeyi seçmeniz örnek olarak '' bayan gömlek '' sizin maliyetinizi ciddi anlamda azaltacaktır çünkü birebir olarak sattığınız veya ürettiğiniz ürünün adını belirttiğiniz için gereksiz tıklama almanızı engellemiş olacaksınızdır. Anahtar kelime seçimi ile ilgili diğer bir önemli konu ise eşleme seçenekleridir. Her bir anahtar kelimeniz için 3 tane farklı eşleme seçeneği söz konusudur .Bu seçenekler ise geniş eşleme , tam eşleme ve sıralı eşleme seçenekleridir. Bu seçeneklere bağlı olarak ayrıca anahtar kelimeleriniz ile ilgili negatif kelimelerde seçmeniz gerekmektedir. İşiniz bu ayarlamaları yapmaklada bitmemektedir değişen piyasaya göre bunları sürekli kontrol edip düzenlemeniz gerekmektedir. Sizlerinde tahmin edeceği gibi sadece bu seçenek bile çok ciddi anlamda bilgiye , zamana ve kontrole bağlıdır. Bunun için google adwords hizmetini uzman ekiplerinden oluşan GNC WEB TASARIM dan almanız sizin hem zaman kaybınızı hemde para kaybınızı engellemiş olacaktır bunun yanında ayrıca size yeni müşteriler ve yeni kazanç kapılarıda açmış olacaktır .

İkinci kriterimiz ise web sitemizdir. Reklam verdiğimiz anahtar kelimeler ile web sitemiz uyumlu olmalıdır.. Reklam verdiğiniz her bir anahtar kelime ile ilgili web sitenizde açıklayıcı bilginin olması sizlere avantaj sağlamaktadır. Eğer web siteniz bu kritere uygun değil ise öncelikle bu kritere istinaden web sitenizde düzenleme yapmanız hem google reklamlacılığı konusunda size avantaj sağlar hemde normal arama sonuçları sayfasında. Her bir anahtar kelimenizin ne olduğunu yani ürünlerinizi veya hizmetlerinizi anlatan yazılar için web sitenizde yer ayırmayı unutmayınız ki her bir anahtar kelimeniz için hazırlanan reklam metinleri web sayfanızda ki doğru bölümlere yönlendirilsin. Anahtar kelimeniz bayan gömlek ise bunu web sitenizde açıklayan bir alan olmadığı için bu kurumsal veya ürünlerinizi genel olarak anlatan sayfaya yönlendirilir ise reklamınızı tıklayan kişinin kafası karışailir ve aslında araığı hizmet veya ürün sizde var iken incelemeden sitenizden çıkabilir buda sizin için o potansiyel müşterinin müşteri portföyünüze katılmasını engellemiş olacaktır. Web sitemiz ile ilgili diğer önemli bir bölüm ile dil seçenekleridir. Eğer yurt dışına da reklam veriyor iseniz ve web sitenizde yabancı dili destekleyen bir bölüm yok ise sizin için ciddi bir maddi kayıp demektir. Bundan dolayı yurt dışı ile çalışmalarınız var ise genel bir dil seçeneği istiyor iseniz İngilizce veya sadece tek ülke bazlı dil seçeneği istiyor iseniz sizin için potansiyel olan ülke ne ise o ülkede kullanılan dil seçeneğini muhakkak web sitenizde yer alması gerekmektedir. Bu sayede doğru bir reklam vermiş olursunuz.

Üçüncü kriterimiz ise reklam metnimizdir. Sizin ile aynı ürünü ve aynı hizmeti satan yüzlerce veya binlerce firma bulunmaktadır. Peki neden google giren ve sizin anahtar kelimelerinizden birini yazan firma sizi seçsin evet bu en önemli bir konudur . Her bir alıcının bir çok kriteri vardır ama en önemlisi aradığı ürün veya hizmet ile alakalı en net açıklamayı yapan , farklılıklarını gösteren , doğru yönlendirmelerde bulunan firmayı seçecektir bunun için reklam metninizi oluşturur iken bütün kriterlere dikkat ederek oluşturmanız size avantaj sağlayacaktır.

Üst sıralarda nasıl yer alınır ?

Google reklam veren her firmanın istediği sayfanın en üst sırasında yer almaktır. Google reklamcılığında yer almak için ücret ödemeniz demek reklamlarınızın en üst sırada yer alacağını göstermez. Google reklamcılığı gazete veya dergi reklamcılığı gibi değildir istediğin sayfayı belirleyip maliyetini ödemeniz basılı reklamcılıkta yeterli bir unsurdur ama google adwords sisteminde yeterli bir unsur değildir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz ve daha anlatılması gereken bir çok kritere bağlı olarak reklamlarınızın sıralaması belirlenmektedir. Bu yüzden google reklam vermek ve bunun devamını sağlayabilmek başlı başına bir iş dalıdır. Bu yüzden google reklamcılığından kendinize müşteri portfoyü oluşturmak ve cironuzu artırmak istiyor iseniz bu hizmeti uzman ekiplerden almanız sizin için çok daha kaliteli bir reklamcılık demektir. Gnc web tasarım firması uzman ekipleri ile beraber google adwords konusunda 300 den fazla firmaya hizmet vermektedir. Hizmet vermiş olduğu firmalar google dan çok ciddi anlamda kendilerine müşteri edinmişlerdir hatta bu sayede kendilerine yeni fabrika kuran firmalarımızda olmuştur . Yaptığımız işte müşterilerizin kazanç sağlıdığımızı görmek ve bunları duymak bizleri her zaman çok mutlu etmiştir. Bu sayede yaptığımız işte ne kadar doğru adımlarla yol aldığımızı ve başarılı olduğumuzu görmek bizlere daha da çok motive etmektedir.